Regulamin sklepu internetowego

Regulamin sklepu internetowego – usługi prawne online

Każdy sklep świadczący usługi za pośrednictwem internetu, powinien posiadać regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną (udostępniany na stronie internetowej przedsiębiorcy). W przypadku, gdy sklep internetowy oferuje sprzedaż także na rzecz konsumentów, regulamin powinien spełniać szereg wymogów wynikających z przepisów regulujących prawa konsumenta.
Źle sformułowany regulamin sklepu internetowego może nie tylko skomplikować sytuację przedsiębiorcy w razie sporu z kupującym, ale także postawić go w skrajnie niekorzystnej sytuacji, a także narazić na zarzut naruszenia praw konsumentów. W takim wypadku przedsiębiorca posługujący się regulaminem zawierającym np. klauzule niedozwolone musi liczyć się z konsekwencjami takiego postępowania.

Zakres usług online

W zakresie usług online świadczonych przez Kancelarię:
sporządzamy regulaminy sklepów internetowych dopasowane do charakteru działalności klienta,
– analizujemy i wprowadzamy zmiany do już funkcjonujących regulaminów,
– udzielamy porad w zakresie stosowania i interpretacji regulaminu,
– pomagamy w razie sporów powstałych w związku z funkcjonującym regulaminem sklepu internetowego.

Porady Prawne online

Jeśli chcą Państwo skorzystać z usług online, wystarczy wysłać nam swoje zapytanie. Otrzymanie pomoc prawnej nie wymaga wizyty w Kancelarii.

Jak otrzymać poradę online?

W celu otrzymania porady prawnej wystarczy wypełnić formularz porad prawnych online, lub przesłać zapytanie na e-mail:kontakt@mazurek-kancelaria.pl